شادی در زندگی

چگونه می توانیم زندگی شادی داشته باشیم ؟ | شادی در زندگی

بدون ديدگاه

داشتن شادی در زندگی آرزوی هر انسانی است .شما دوست دارید شاد باشید و از زندگی تان لذت ببرید .حال راز شادی چیست ؟چه اتفاقی می افتد که ما بی دلیل دچار خستگی و افسردگی می شویم ؟ در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم .

  • احساسات خود را بیان کنید 

یکی از رازهای شادی در زندگی داشتن دوستان خوب و ابراز احساسات است .پنهان کردن احساسات خواه احساسات منفی خواه احساسات مثبت منجر به افزایش گوشه گیری شما و کاهش شادی در زندگی شما می شود .

سعی کنید دوستان خوب انتخاب کنید و احساسات خود را بیان کنید  .اگر به مشکلی برخوردید بتوانید با دوست قابل اعتماد خود صحبت کنید و به آرامش برسید .

بروز عواطف و احساسات به شما کمک می کنید تا بتوانید ارتباط بهتری با دیگران برقرار کنید و در نتیجه به آرامش قلبی و شادی برسید .

شادی در زندگی

  • ذهن مثبت اولین قدم برای شادی در زندگی

اگر می خواهید شادی در زندگی شما جریان داشته باشد باید ذهن مثبتی داشته باشید .ارتباط شادی با ذهنیت مثبت ارتباط دوسویه است .این به این معنی است که با افزایش مثبت اندیشی مغز شروع به ترشح هورمون های شادی آفرین می کند و در نتیجه شما شاد می شوید .

برای افزایش مثبت اندیشی باید افکار منفی را از ذهن خود پاک کنید ،من به شما می گویم این کار راحتی نیست اما با تلاش مستمر شما می توانید ذهن خود را تغییر دهید .

خواندن کتابهای انگیزشی و همچنین مقاله های انگیزشی میتواند برای رسیدن شما به ذهنی مثبت موثر واقع شود .

 

 

  • سپاسگزاری کنید 

سپاسگزاری گنجی است که سبب می شود شما بتوانید به شادی در زندگی دست پیدا کنید .زمانی که شما سپاسگزاری می کنید یعنی به تمام زاوایای مثبت زندگی خود توجه می کنید در حس خوب و مثبت در درون شما افزایش پیدا می کند .

در حالتی که شما دارای احساس خوب نسبت به زندگی خود هستید شادی به سراغ شما می اید و هر چیز کوچکی شما را شاد می کند مثلا یک فنجان قهوه یا دیدار یک دوست .

  • ورزش کنید 

فراموش نکنید که ورزش کردن با افزایش هورمون های شادی آفرین به شما کمک می کند تا بتوانید مسائل را به راحتی تجزیه و تحلیل کنید و در مواقع بروز مشکلات بتوانید بر اعصاب خود مسلط باشید .

شما با ورزش کردن سلامتی روح و جسم خود را افزایش می دهد و در نتیجه شادی در زندگی شما افزایش می یابد .

 

  • یوگا و مدتیشن یکی از راههای افزایش شادی در زندگی 

شما با انجام تمرینات یوگا و مدتیشن می توانید ذهن خود را به آرامش برسانید .انجام مراقبه به شما کمک می کند انرژی های منفی را از درون خود خارج کنید و شادی را جایگزین آنها کنید .

زمانی از روز را به خودتان اختصاص دهید و به هیچ چیزی فکر نکنید کاملا آرام باشید و آرامش را در وجود خود به جریان بیندازید .شما با این ار افسردگی را از زندگی خود خارج می کند و می توانید به ارامش برسید .

 

  • زندگی هدفمندی داشته باشید

روانشناسان معتقدند داشتن هدف در زندگی تا حدود زیادی منجر به شادی در زندگی می شود .زمانی که شما هدف داشته باشید یعنی انگیزه ای برای زندگی در وجودتان شکل می گیرد که سبب می شود حرکتی روبه جلو داشته باشید .

اهداف خود را یادداشت کنید و برای آنها برنامه ریزی کنید در این صورت میتوانید زندگی شادی داشته باشید .

 

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

برای دیدن مطالب مرتبط بیشتر اینجا کلیک کنید

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.