ویژگی های مدیران موفق

چگونه مدیر موفقی باشیم ؟ | ویژگی های مدیران موفق

بدون ديدگاه

در این مقاله سعی داریم تا به ویژگی های مدیران موفق بپردازیم .این مسئله برای همه مدیران از اهمیت زیادی برخوردار است .چگونه میتوانیم مدیر موفقی باشیم ؟برای پاسخ به این سوال باید ابتدا بتوانیم مفهوم مدیریت را بیان کنیم .

مدیریت از جمله ارکان اساسی هر سازمانی است که به واسطه ی آن می توان به اهداف سازمان دست پیدا کرد .شما به عنوان یک مدیر باید از ویژگی ها و مهارت های به خصوصی برخوردار باشید . در این مقاله تیم انگیزشی آموزشی سلام رویا اطلاعاتی را به شما ارائه می دهد .

  • مفهوم مدیریت 

مری پارکر فولت مدیریت را هنر انجام کارها به وسیله ی دیگران می داند در واقع مدیر کسی است که توانایی های و مهارت های به خصوصی دارد که سبب می شود اهداف سازمان تحقق پیدا کند .

به عبارتی دیگر مدیر کسی است  که با توجه به هدف های سازمان با افراد مختلف همکاری می کند .شناخت ویژگی های مدیران موفق به شما کمک می کند تا بتوانید مدیر موفقی باشید .

  • انتقاد پذیری یکی از ویژگی های مدیران موفق 

انتقادپذیری یکی از ویژگی های مدیران موفق است اگر شما می خواهید مدیر موفقی شوید باید انتقاد پذیر باشید این به این معناست که شما باید با کارکنان خود صادق باشید .

سعی کنید در برابر انتقاد دیگران واکنش تند نشان ندهید و با آرامش به انتقاد آنها گوش فرا دهید و سعی کنید ایرادات خود را برطرف کنید .خوش برخوردی شما در برابر کارمندان به شما کمک می کند تا بتوانید مدیر تاثیر گزار و موفقی باشید .

  • مسائل شخصی زندگی خود را به محیط کار نیاورید 

یکی از ویژگی های مدیران موفق توجه به محیط کار و حرفه ای برخورد کردن است .حرفه ای ها هیچ گاه مسائل شخصی خود را وارد محیط کار نمی کنند بلکه نسبت به وظیفه ی خود متعهد هستند .

تعهد به این معنی است که شما به عنوان مدیر وظیفه شناس تمام حواس خود را به کار خود متمرکز کنید و اجازه ندهید مسائل حاشیه ای شما از وظیفه تان بازدارد .

ویژگی های مدیران موفق

  • توجه به رشد کارکنان یکی از ویژگی های مدیران موفق 

به عنوان یک مدیر موفق به رشد و پیشرفت کارکنان خود توجه کنید زیرا در صورت پیشرفت کارکنان سازمان نیز رشد خواهد کرد و اهداف سازمانی نیز تحقق پیدا می کند .

سعی کنید ارتباط دوجانبه ای میان کارکنان خود برقرار کنید و شناخت کاملی نسبت به آنها پیدا کنید .علایق آنها را بشناسید و با توجه به استعداد و علاقه ی آنها مسئولیت کارها را به آنها بسپارید .

 

  • با استدلال حرف بزنید 

اگر می خواهید مدیر تاثیر گزاری باشید باید بتوانید روی حرف خود بایستید و قاطعانه صحبت کنید .شما باید برای تمام تصمیمات خود دلیل محکم و قانع کننده ای ارائه دهید .در این صورت تاثیرگزاری تان چند برابر خواهد شد .

  • یک تیم حرفه ای تشکیل دهید

یکی از ویژگی های مدیران موفق داشتن تیم حرفه ای و موفق است پس در انتخاب اعضای خود دقت کامل داشته باشید .برای آموزش وقت بگذارید و امکانات آموزشی را برای پیشرفت اعضای سازمان به کار ببرید .

یک مدیر موفق همواره به فکر پیشرفت سازمان است و در تلاش است تا بتواند با برنامه ریزی دقیق و درست اهداف سازمان را تحقق بخشد .

افراد کارامد و شایسته را انتخاب کنید و امکانات آموزشی را در جهت ارتقای آنها در اختیار آنها قرار دهید در این صورت در کوتاه مدت شاهد پیشرفت های بزرگ خواهید شد .

  • خلاقیت یکی از ویژگی های مدیران موفق 

خلاقیت یکی از ویژگی های مدیران موفق است شما به عنوان یک مدیر زمانی که در محل کار خود خلاقانه رفتار می کنید باعث می شود تا دیگران نسبت به شما احساس خوبی داشته باشند .

خلاقیت سبب می شود تا محیط کار خسته کننده نباشد و کارکنان با رغبت و علاقه ی بیشتری فعالیت های خود را انجام دهند و این یعنی شما یک قدم از همکاران خود جلوتر هستید .

 

برای دیدن مطالب مرتبط بیشتر اینجا کلیک کنید  

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

 

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.