جک ما

چگونه جک ما ثروتمندترین فرد چین شد؟

بدون ديدگاه

 

در حال حاضر جک ما ثروتمندترین فرد چین است که موفقیت بسیار چشم گیری بدست آورده است و در بین ثروتمندترین مردان حال حاضر دنیا رتبه هجدهم را به خود اختصاص داده است . ثروت جک ما مبلغی به بیش از  ۱۰٫۸ میلیارد دلار است که آن را از تاسیس شرکت خودش یعنی علی بابا به دست آورده است. سوالی که در اینجا مطرح است این است که چگونه جک ما ثروتمندترین فرد چین شد و آرامشی که مدنظرش است را بدست آورد ؟ آیا جک ما هم مانند سایر افراد موفق دنیا از قانون جذب در بدست آوردن موفقیت و آرامش ی که مدنظرشان است استفاده کرده است یا نه ؟ 

 جک ما موسس سایت و شرکت علی بابا  می باشد.

 

تبریک می گویم شما اشتراک ویژه ی ماهیانه دریافت کردید و می توانید با زدن دکمه ی زیر فایل مورد نظرتان را به صورت کامل دریافت کنید

.یکی از رموز موفقیت این می باشد که شما باید موج اقتصادی که در محیط پیرامون تان قرار دارد را شناسایی کنید و با آن همراه شوید .در حال حاضر موج اقتصادی که در دنیا و مخصوصاً کشور عزیزمان ایران قرار دارد موجب تجارت الکترونیک می باشد و  شنیدن رموز موفقیت تاجرانی که در این صنعت یعنی تجارت الکترونیک فعالیت می کنند بسیار آموزنده می باشد.

در حال حاضر جک ما یکی از بزرگترین تاجران دنیا و همچنین یکی از اساتید موفقیت در حوزه تجارت الکترونیک می باشد.

 کسب و کار خودش را با ۲۰ هزار دلار شروع کرد که آن را به کمک همسر و دوستان خودش جمع آوری کرده بود.

او اولین کارآفرین  از کشور چین می باشد که عکسش بر روی جلد مجله فوربس چاپ شده است.

جک ما
جک ما

جک ما کیست؟

جک ما در ماه مارس ۲۰۱۴ با دارایی خالص ۱۰٫۸ میلیارد دلار در رتبه ششم از فهرست ثروتمندترین افراد چین قرار گرفت. وی هم‌اکنون در رتبه ۲۰ از فهرست ثروتمندترین افراد جهان مجله فوربز قرار دارد.

در اوایل سال ۱۹۹۵، او به ایالات متحده آمریکا رفت و با کمک دوستان خود با اینترنت آشنا شد و آینده ای که می شود با اینترنت ساخت را درک کرد. در اولین برخورد او با اینترنت او کلمه «آبجو» را جستجو کرد. اطلاعات مربوط به «آبجو» که نوعی مشروب می باشد  از بسیاری از کشورها در نتیجه جستجو آمد ولی او بسیار تعجب کرد که هیچ نتیجه‌ای از چین نبود.

علاوه بر این، او سعی کرد اطلاعات کلی در مورد چین را جستجو کند و دوباره با کمال تعجب هیچ اطلاعاتی نیافت؛ بنابراین او و دوستانش یک وب سایت مربوط به کشور چین ایجاد کردند. در عرض پنج ساعت از ایجاد وب سایت او و همکارانش ایمیل‌هایی از برخی از کاربران چینی دریافت کرد که می‌خواستند بدانند او کیست.

در این زمان «جک ما» متوجه شد که اینترنت چیزهای بسیار بزرگتر از تصور آنها برای ارائه دارد. در آوریل ۱۹۹۵، «جک ما» با کمک همسر و دوستانش مبلغی حدود ۲۰٬۰۰۰ دلار برای ایجاد یک شرکت اینترنتی هزینه کردند.

شرکت آنها صرفاً برای ایجاد وب سایت برای شرکت‌های خصوصی دیگر ایجاد شده بود. او نام شرکت خود را «صفحات زرد چینی» نام نهاد. در عرض سه سال، شرکت او ۵٬۰۰۰٬۰۰۰ یوان چین معادل ۸۰۰٬۰۰۰ دلار درآمد بدست آورد و بعد آن جک ما شرکت آمازون که دومین شرکت بزرگ خرده فروشی در دنیا می باشد را تاسیس کرد

۱۰ قانون موفقیت جک ما را از زبان خودش بشنویم.

تهیه شده در گروه تحقیقاتی سلام رویا

برای دیدن مطالب بیشتر در اینجا کلیک کنید

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.