آرامش در زندگی

چگونه در زندگی آرامش داشته باشیم ؟ | آرامش در زندگی

بدون ديدگاه

همه ی ما خواستار آرامش در زندگی هستیم ،آرامشی که با وجود آن بتوانیم زندگی خود را تغییر دهیم .در عصری زندگی می کنیم که  تکنولوژی و ارتباطات حرف اول را می زند .

ما بدون این تکنولوژی قادر به انجام بسیاری از فعالیت هایمان نیستیم اما با وجود مزایای زیاد این تکنولوژی ،استرس و اضطراب از معایب عصر جدید است .حال چگونه می توانیم آرامش در زندگی را به یک واقعیت تبدیل کنیم ؟

برای پاسخ به این سوال باید بتوانیم آرامش را معنا کنیم و از خود بپرسیم از زندگی مان چه می خواهیم .در این مقاله سعی داریم با برداشتن قدم هایی هر چند کوچک آرامش را تحقق ببخشیم .

  • قدم اول :شناخت خود 

برای اینکه بتوانید آرامش را در زندگی خود پیدا کنید باید ابتدا خود را بشناسید تا خود را نشناسید و با وجود خود عجین نشوید نمی توانید آرامش را در زندگی خود جاری کنید .

زمانهایی را به خودتان اختصاص دهید و بدون تنش و اضطراب به خودتان و خواسته هایتان بیندیشید .

از خودتان بپرسید چه جیزی را دوست دارید ؟چه فعالیتی به شما آرامش می دهد ؟ با پرسیدن این سوال ها و یادداشت آنها می توانید تا حدودی با درون خود آشنا شوید .

پس از اینکه خود را شناختید و علایق خود را پیدا کردید می توانید با انجام دادن فعالیت های مورد علاقه خود آرامش در زندگی را خود جاری کنید فقط کافی است بخواهید .

آرامش در زندگی

  • قدم دوم :یاد خدا و آرامش در زندگی 

اگر بتوانید یاد خدا را در زندگی خود جاری کنید می توانید به آرامش درونی برسید .سعی کنید در شبانه روز با خداوند صحبت کنید زمانهایی را برای گفتگو با خدا اختصاص دهید .

از او کمک بخواهید  مطمئن باشید که به شما کمک خواهد کرد .این را بدانید که با توکل به خدا می توانید زندگی آرامی را تجربه کنید و از تمام سختی ها به راحتی عبور کنید .

 

  • قدم سوم :وسواس فکری را از خود دور کنید

وسواس فکری می تواند زندگی همه ی ما را مختل کند ،وقتی که مدام به رفتار های دیگران فکر می کنیم و با این کار خود را آزار می دهیم .وسواس فکری معمولا زمانی به سراغ ما می آید که اعتماد به نفس ما به پایین ترین نقطه رسیده است .

در این حالت ما احساس می کنیم دیگران از ما راضی نیستند زیرا در حقیقت خود ما هستیم که خود را باور نداریم .در این حالت شروع به سرزنش خود می کنیم و عواقب آن وسواس فکری و از دست دادن آرامش در زندگی مان است .

 

  • قدم چهارم :به جای عصبانیت دلیل خشم خود را بیابید 

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که بدون دلیل عصبانی می شوید و دلتان می خواهد زمین و زمان را بهم بریزید اگر شما برای همه ی کارهایتان منطق داشته باشید قطعا بیهوده عصبانی نمی شوید .

برای یافتن آرامش در زندگی باید بتوانید با خودتان کنار بیایید و دلیل خشم خود را بیابید ،اینکه چرا عصبانی می شوید ؟یا خشم شما آنقدر ارزش دارد که زندگی تان بهم بریزد ؟

با یافتن جواب برای این سوالها می توانید کنترل زندگی خود را به دست بگیرید .

  • قدم پنجم : مراقبه انجام دهید 

برای اینکه بتوانید زندگی آرامی داشته باشید باید بتوانید درون خود را به آرامش برسانید .انجام مراقبه و مدتیشن به شما کمک می کند تا بتوانید انرژی های منفی را از درون خود خارج کنید .

در این صورت شما می توانید افکار و امواج مثبت را جایگزین انرژی های منفی کنید.با این کار آرامش در زندگی شما جریان پیدا می کند و می تواند همه چیز را خود حل کنید .

تمرینات مراقبه را مرتب انجام دهید در جای ساکتی قرار بگیرید و بدن خود را ریلکس کنید، به رویاههای خود بیندیشید و به این فکر کنید که پس از مراقبه زندگی تان خواهد شد .

 

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

برای دیدن مطالب مرتبط بیشتر اینجا کلیک کنید

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.