مزایای استفاده از هوش تجاری

استفاده از هوش تجاری چه مزایایی دارد؟ | دلایل استفاده از هوش تجاری

بدون ديدگاه

در این مقاله به بررسی دلایل استفاده از هوش تجاری می پردازیم .بیشتر کمپانی ها و سازمان ها از مزیت های استفاده از هوش نجاری غافل هستند در این مقاله به بررسی این مطلب می پردازیم و امیدواریم مفید واقع شود .

  • دلیل استفاده از هوش تجاری چیست ؟

۱٫افزایش رقابت و سوددهی

یکی از مهم ترین دلایل استفاده از هوش تجاری افزایش رقابت و میزان سوددهی است .تفاوتی نمی کند که شما صاحب یک کسب و کار کوچک باشید یا بزرگ در هر صورت شما نیاز به سوددهی دارید و دغدغه ی شما رقابت با سایر رقبا است.

دلایل استفاده از هوش تجاری سبب می شود تا مدیران و تصمیم گیرندگان با اطمینان بیشتری از ابزارهای هوش تجاری در تصمیم گیری های خود استفاده کنند .

حال سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توان رقابت را حفظ کرد و به برتری رسید ؟چگونه می توان در کاهش هزینه ها موفق بود و به سوددهی بیشتری رسید ؟ و اینکه چگونه می توان کارایی سیستم را افزایش داد و به موفقیت مالی رسید .

با توجه به شرایط رقابتی امروز رونق کسب و کارها به نرم افزارهای مدیریتی وابسته است تا مدیران بتوانند عملیات اجرایی شرکت را به صورت یکپارچه اجرا کنند و بتوانند با مشتریان و شرکای خود ارتباط خود را حفظ کنند و همکاری های لازم را انجام دهند .

۲٫بهینه سازی روند توزیع و پخش محصولات یکی از دلایل استفاده از هوش تجاری 

استفاده از هوش تجاری در توزیع و پخش محصولات بسیار موثر عمل می کند وسبب می شود اعتماد مشتریان جلب شود و مدیران نیز با بهینه سازی فرآیندها توزیع محصولات را بهترین شکل ممکن اجرا می کنند .

در این صورت با افزایش اعتماد مشتری و همکاری بیشتر شرکا رقابت و سوددهی نیز افزایش پیدا می کند ،استفاده از هوش تجاری به تولیدکننده و توزیع کننده کمک می کند تا بتوانند مدیریت سفارشات را به درستی انجام دهند.

تمام فرآیندهای تولید و توزیع با استفاده از هوش تجاری بهبود می یابد و همچنین با کاهش هزینه ها همیشه سطح موجودی در حد اعلا حفظ می شود و د رنتیجه به کشف فرصت های جدید می انجامد .

مزایای استفاده از هوش تجاری

۳٫هوش تجاری یا BI به شما قدرت تصمیم گیری میدهد

BI فرایندی است که به شما قدرت تصمیم گیری درست را می دهد .شما از طریق برنامه ها و نرم افزارهای موجود در این فرآیند با کم ترین هزینه به تحلیل داده ها می پردازید .

استفاده از هوش تجاری بر اساس بهبود بخشی تصمیم گیری های درون سازمانی و برون سازمانی انجام  می شود .اگر تصمیم گیری های مدیران و صاحبان کسب و کار جامع باشد با توجه به اینکه تصمیمات درست و قابل اعتماد هستند می تواند شرایط شرکت را بهبود بخشید .

با استفاده از هوش تجاری تصمیم گیران در هر سازمان همواره نقشی کلیدی را در هر سازمان بر عهده دارند. آنها باید با استفاده از اعداد و ارقام حقیقی توانایی قضاوت و میزان صلاحیت و هوش مندی خود را اثبات کنند. ابزاری که در واقع داده ها را به اطلاعات و اطلاعات را به فرمت قابل درک برای مدیران تبدیل کند.

۴٫ استفاده از هوش تجاری راهی برای تهیه آسان و سریع گزارش های قابل کاربرد 

مدیران و صاحبان کسب و کار با استفاده از هوش تجاری می توانند گزارش های کاربردی را تهیه کنند و از این طریق به میزان عملکرد شرکت و بازدهی سایر عناصر شرکت بپردازند .

گزارش کاربردی از طریق نمودار تجزیه و تحلیل ،جداول کاربردی و سایر ابزار گزارشات به کمک مدیر می آید و او را در تصمیم گیری مهم یاری می رساند .

 

 

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

برای دیدن مطالب مرتبط بیشتر اینجا کلیک کنید

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.