ویزگی های مدیر موق

ویژگی های یک مدیر موفق چیست ؟ | ویژگی های مدیر موفق

بدون ديدگاه

به نظر شما ویژگی های مدیر موفق چیست ؟ مدیریت وظیفه ی سنگینی است که هر کسی نمی تواند از عهده ی آن برآید .این را بدانید که کارمندان شما بزرگترین دارایی های شما محسوب می شوند و شما به واسطه ی آنها می توانید کسب و کار خود را رونق ببخشید در غیر آن صورت باید منتظر شکست کمپانی و یا کسب و کار خود باشید .

اگر فکر میکنید مدیران مثل قدیم باید اخلاق تندی داشته باشند و تنها بر میز ریاست تکیه بزنند ،باید بگویم سخت در اشتباه هستید و این مقاله را حتما مطالعه کنید  .

  • وجود یک مدیر خوب برای داشتن یک تیم لازم است 

یکی از ویژگی های مدیر موفق توانایی برقراری ارتباط با سایر اعضای تیم است .در سطرهای بالا به وجود کارمندان و اهمیت آنها اشاره کردیم و گفتیم کارمندان به عنوان یک سرمایه محسوب می شود که در صورت نبود آنها روند کسب و کار شما مختل می شود .

مسئولیت کسب و کار شما و چرخاندن چرخ های تجارت شما بر عهده ی کارمندان و تیم شماست . وجود یک مدیر مدبر و مسئولیت پذیر سبب میشود تا کمپانی شما یک تیم قوی داشته باشد .

مدیر می تواند با راهنمایی ها و درایت خویش به رهبری تیم بپردازد و شرکت را در جهت رسیدن به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت یاری رساند .

 

  • یکی از ویژگیهای مدیر موفق قدردان بودن است 

مدیری را تصور کنید که مدام در حال بهانه جویی است و مدام ایراد می گیرد .کم ارزش کردن کارمندان سبب می شود تا آنها از لحاظ روحی تضعیف شوند و نتوانند مسئولیت خود را به درستی انجام دهند .

یکی از ویژگی های مدیر موفق قدردان بودن است این رفتار سبب می شود تاکارمندان با رغبت بیشتری فعالیت های خود را انجام دهند .

  • حلال مشکلات باشید 

شما به عنوان یک مدیر موفق باید حلال مشکلات باشید و به محض دیدن شرایط نزاع و درگیری سعی کنید عادلانه میان کارمندان خود قضاوت کنید . در این صورت عملکرد کلی اعضای شما بهبود پیدا می کند و شما از اعتماد بیشتری نزد کارمندان خود برخوردار خواهید شد .

  • انعطاف پذیر بودن یکی از ویژگی های مدیر موفق 

منعطف بودن سبب می شود شما بتوانید مسائل و مشکلات را به راحتی حل کنید . یکی از ویژگی های مدیر موفق انعطاف پذیر بودن است .او می داند که چه موقع چه عکس العملی نشان دهد .

یک مدیر موفق بیهوده جبهه نمی گیرد بلکه می داند کجا و چطور مسائل را با بینش و درک کافی حل کند .

  • خلاق باشید 

خلاقیت و نوآوری یکی از ویژگی ها مدیر موفق است او از ساکن بودن و یک جا نشستن بیزار است و مدام به فکر پیشرفت و ترقی است .او مدام به فکر ایده ی جدید است و سعی دارد کسب و کار خود را ارتقا ببخشد .

شما به عنوان یک مدیر خلاق می توانید از ایده های ناب سایر اعضای خود استفاده کنید و با این کار حس خلاقیت را در آنها زنده کنید .

  • همیشه شادی آفرین باشید 

یکی از ویژگی های مدیر موفق شادی آفرین بودن است ،شما به عنوان یک مدیر موفق باید الگوی کارمندان خود باشید یعنی آنها باید از اخلاق خوب شما تقلید کنند و شما را همیشه رهبرخود قرار دهند .

بنابراین نباید روحیه خسته و کسل کننده داشته باشید در این صورت شما با پراکنده کردن انرژی های منفی کارمندان خود را افسرده می کنید .

سعی کنید شادی آفرین باشید و همیشه فعالیت های شادی آفرین را در برنامه ی کاری خود قرار دهید . در این صورت افراد با انرژی و روحیه ی بهتری به مسئولیت های خود می پردازند .

 

برای دیدن مطالب مرتبط بیشتر اینجا کلیک کنید

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.