فرمول موفقیت

فرمول موفقیت چیست و چگونه آنرا به کار ببریم ؟ | فرمول موفقیت

بدون ديدگاه

فرمول موفقیت چیست ؟ چه اتفاقی می افتد که بعضی از افراد در کار و زندگی بسیار موفق هستند ؟ راز موفقیت آنها چیست ؟ حتما این سوالها و سوالهای مشابه این بارها به ذهن شما خطور کرده است .

شما بارها از خود برسیده اید چرا من به موفقیت نمی رسم ؟فرمول موفقیت چیست  و چگونه آنرا بکار ببندم ؟ من در طی زمانهای طولانی مثل شما به این سوالات اندیشیده ام و با رجوع به زندگی افراد موفق به نتیجه رسیده ام که موفقیت یک شبه به دست نمی آید و با استفاده از راهکارهایی می توان موفق شد .

در این مقاله با بررسی راهکارهای رسیدن به موفقیت امیدوارم به موفقیت روز به روز نزدیکتر شوید .

  • بپذیرید که موفقیت به سختی به دست می آید 

اولین قدم از فرمول موفقیت پذیرش است اینکه ما بپذیریم موفقیت به راحتی به دست نمی آید و حاصل سالها زحمت است .این را بدانید که موفقیت یک شبه به دست نمی آید و شما برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کنید .

پذیرش اولین اصل فرمول موفقیت است که به شما کمک می کند راه خود را ادامه دهید زیرا می دانید مسیر شما پر از سختی است و شما آگاهی کامل از مسیر و سختی های آن دارید در نتیجه راحتر می توانید به مسیر خود ادامه دهید .

  • شروع کنید 

اینکه شما تصمیم بگیرید و اقدام کنید یکی از قدم های موثر رسیدن به موفقیت است .  مایکل جردن بسکتبالیست معروف اعتقاد دارد که فرمول موفقیت به تصمیم شما بستگی دارد .

او می گوید ترس از نرسیدن سبب می شود که بسیاری از مردم هیچ وقت برای موفقیت اقدام نکنند در نتیجه همیشه در حسرت نداشته هایشان بسر می برند .

مایکل جردن : افرادی هستند که فقط آرزو می کنند که به موفقیت برسند و کسانی هم خواستار موفقیت هستند اما عده ی محدودی موفقیت را می سازند .

  • تعیین هدف یک فرمول برای موفقیت 

برای اینکه بتوانید به موفقیت برسید باید بدانید چه می خواهید .تا شما ندانید از زندگی تان چه می خواهید نمی توانید به موفقیت برسید . برای این منظور یک قلم و کاغذ بردارید و سپس چشم های خود را ببندید .

با خودتان روراست باشید و خواسته های خود را یادداشت کنید .سپس برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید . اهداف خود را به صورت بلند مدت و کوتاه مدت یادداشت کنید تا بتوانید راحتر به آنها دست پیدا کنید .

فرمول موفقیت

  • مهارت های خود را افزایش دهید 

یافتن فرمول موفقیت بستگی به مهارت های شما دارد اگر می خواهید به موفقیت برسید باید مهارت های لازم را کسب کنید . برایاین منظور باید آموزش های لازم را ببینید و سپس برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید .

موفقیت میسر نمی شود مگر اینکه شما در حوزه ی کاری خود یک متخصص شوید در این صورت می توانید حرفی برای گفتن داشته باشید .می توانید از آموزش های مختلف استفاده کنید و استعدادهای خود را شکوفا سازید .

  • از شکست نهراسید 

حتما این سخن را شنیده اید که شکست مقدمه ی پیروزی است پس از زمین خوردن نترسید زیرا یک فرمول موفقیت همین است اینکه ریسک پذیر باشید و بخاطر شکست نخوردن موفقیت خود را به مخاطره نیندازید .

برای اینکه بتوانید فرد موفقی باشید باید شکست را تجربه کنید تا بتوانید در مسیر درست قدم بردارید .

  • تغییر باور یک فرمول موفقیت 

اگر شما انسانی هستید با باورهای منفی باید بگویم به موفقیت نخواهید رسید فرمول موفقیت برای شما می تواند از تغییر باور ها نشئت بگیرد . بنابراین باورهای محدود کننده را از خود دور کنید.

از بکار بردن جملات منفی دوری کنید و به جای ان از جملات انگیزشی مثبت استفاده کنید ، در این صورت می توانید باورهای خود را تغییر دهید و در مسیر درست قدم بردارید .

 

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

 برای دیدن مطالب بیستر اینجا کلیک کنید

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.