راههای مقابله با استرس

چگونه با استرس های روزانه خود مقابله کنیم ؟ راههای مقابله با استرس

بدون ديدگاه

در این مقاله به بررسی راههای مقابله با استرس می پردازیم و امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود .

اگر شما فردی هستید که مدام با استرس دست و پنجه نرم می کنید باید بگوییم که زندگی شما در معرض آسیب قرار دارد ،اگر شما از آسیب های استرس اطلاع داشتید قطعا قدمی در برابر مقابله با استرس برمی داشتید .

شناسایی راههای مقابله با استرس می تواند تا حدود زیادی روند زندگی شما را بهبود ببخشد .وجود استرس زندگی شما را مختل میکند و اجازه نمی دهد به آرامش فکری برسید و در نتیجه در زندگی به مشکلات زیادی برمیخورید .

اگر شما بتوانید استرس خود را مدیریت کنید قطعا می توانید زندگی بهتری را تجربه کنید .

  • شناسایی عوامل استرس یکی از راههای مقابله با استرس 

برای اینکه بتوانید راههای مقابله با استرس را بیابید باید ابتدا عوامل استرس زا را بیابید این به این معنی است که شما باید بتوانید دلیل ایجاد استرس خود را بیابید و سپس در جهت مقابله با آن برآیید .

این استرس میتواند به دلیل اتفاق خاصی در زندگی شما باشد ،یک شکست در رابطه ی عاطفی و یا شکست در مسائل کاری ،در این شرایط زندگی شما دچار تنش و آشوب می شود .

شما مدام نگران اتفاقات مربوط به شکست های خود هستید و در نتیجه زندگی تان مختل می شود .شما با شناسایی عوامل استرس زا می توانید تا حدود زیادی با استرس خود مقابله کنید .

برای شناسایی عوامل استرس زا به درون خود رجوع کنید و از خود بپرسید دلیل این همه استرس چیست ؟ و سپس به دنبال راه حل باشید .راههای مقابله با استرس

  • واقعیت زندگی خود را بپذیرید 

بسیاری از اوقات دلیل اینکه ما نمی توانیم با استرس خود مبارزه کنیم عدم پذیرش واقعیت های زندگی است .اگر شما مشکلات و زندگی خود را بپذیرید قطعا راحتر میتوانید راههای مقابله با استرس را بیابید و بر استرس خود غلبه کنید .

سعی کنید با واقعیت های زندگی خود کنار بیایید اگر مشکلات خانوادگی دارید و نمی توانید آنها را حل کنید بیهوده خودخوری نکنید و سعی کنید گاهی در برابر بسیاری از مشکلات بی تفاوت باشید در این صورت می توانید زندگی آرامتری را تجربه کنید .

  • بخشنده باشید 

یکی از راههای مقابله با استرس بخشنده بودن است اگر شما بتوانید اشتباهات دیگران را ببخشید می توانید با ذهنی آرام به زندگی خود ادامه دهید .زندگی در گذشته و داشتن حس نفرت به دیگران سببب می شود ذهن شما همیشه به نکات منفی توجه کند و از دیدن زیباهای زندگی محروم بمانید .

  • به روح و جسم خود توجه کنید 

یکی از راههای مقابله با استرس توجه به سلامتی جسمی و روحی تان است .سعی کنید تغذیه ی سالمی داشته باشید از خوردن غذای چرپ و غیر طبیعی خودداری کنید تا بدنی سالم داشته باشید .

با وجود بدن سالم روح شما نیز سالم خواهد ماند . ورزش را در برنامه ی خود قرار دهید با انجام تمرینات ورزشی می توانید با استرس مقابله کنید و بدن خود را در برابر تنش های مدام ایمن کنید .

  • یکی از راههای مقابله با استرس برنامه ریزی دقیق 

دلیل اینکه بیشتر افراد نمی توانند زندگی آرامی را تجربه کنند نداشتن برنامه ی دقیق و جامع است ،سعی کنید برای زندگی خود برنامه ریزی کنید .باید بدانید چه موقع به مهمانی بروید و چه موقع فعالیت های مربوط به کار خود را انجام دهید .

سع یکنید برای پول خود نیز برنامه ریزی داشته باشید اینکه کجا و کی خرج کنید ؟ میزان پس انداز و خرج شما باید مشخص باشید در این صورت کمتر دچار بحران مالی می شوید و د رصورت وقوع بحران مالی می توانید آنرا کنترل کنید .

 

برای دیدن مطالب مرتبط بیشتر اینجا کلیک کنید

  تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.