افزایش قدرت درون

چگونه قدرت درون خود را افزایش دهیم ؟ | افزایش قدرت درون

بدون ديدگاه

چگونه قدرت درون خود را افزایش دهیم ؟

قدرت درون نیرویی است که باعث میشود حرکت در ما جریان بگیرد و حکم نیروی محرکه ای دارد که تا تمام مسیر ما را سر پا نگه میدارد و باعث میشود ما پله های ترقی را یکی یکی پشت سر بگذاریم .

حال این سوال پیش می آید که چگونه میتوانیم قدرت درون خود را افزایش دهیم ؟برای پاسخ دادن به این سوال باید ابتدا بتوانیم به مفهوم قدرت درون واقف شویم و سپس راه کارهایی برای افزایش آن پیدا کنیم .

  • قدرت درون چیست ؟

قدرت درون نیرویی است که در درون ما جریان دارد ،خداوند وقتی اسان را خلق کرد از روح خود در درون انسان دمید ،در واقع روح خداوند در درون ما جریان دارد ما دارای قدرت بینهایت و شگفت انگیزی هستیم که خداوند در درون ما قرار داده است .

حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید با وجود اینکه خداوند در درون ما نیروی شگفت انگیزی قرار داده پس چرا ما نمیتوانیم از آن استفاده ی درست ببریم و بیشتر مواقع با شکست روبه رو میشویم ؟

وجود ما و تمام موجودات هستی از اتم تشکیل شده که خود این اتم ها باز از اجزای کوچکتری تشکیل شده اند که جنس این اجزا انرژی است این را در نظر بگیرید که تمام اجزای کره ی زمین از انرژی ساخته شده اند .

خاصیت انرژی این است قابلیت جذب و دریافت و تاثیر پذیری دارد یعنی شما با انرژی خود میتوانید تاثیر بر طبیعت و کائنات بگذارید و شبیه انرژی که داده اید دریافت کنید .افزایش قدرت درون به کسب مهارت هایی نیازمند است که شما با این مهارت ها می توانید به قدرت برسید .

این توانایی و نیروی شگفت در درون ما وجود دراد که میتواند باعث موفقیت و پیشرفت ما شود .

افزایش قدرت درون

  • چگونه انرژی مثبت باعث افزایش قدرت درون میشود ؟

در پاراگراف های بالا در مورد انرژی صحبت کردیم این را میدانیم که انرژی به دو دسته ی مثبت و منفی تقسیم میشود .انرژی مثبت از تفکر و ذهنیت ما سرچشمه میگیرد.

زمانی که شما افکار مثبت را جایگزین افکار منفی میکنید ،ناگهان انرژی مثبت را به کائنات ساطع میکند و همانطور که جنس کائنات و جهان نیز انرژی است آنها نیز همانند آن انرژی  را به ما انتقال میدهند .

انرژی مثبت باعث میشود افکار شما مدیریت شوند این مدیریت افکار باعث افزایش قدرت درونی شما میشود شما با افزایش قدرت درونی میتوانید تسلط بیشتری یر روی فعالیت های خود داشته باشید و زندگی خود را در دستان خود بگیرید .

قدرت درونی یا همان نیروی محرکه از ذهن ما سرچشمه میگیرد و تفکر و زندگی ما را تحت شعاع قرار میدهد زمانی که شما تمرین میکنید مثبت بیندیشید یعنی انرژی مثبت را به کائنات میفرستید ودر ازای آن انرژی مثبت دریافت میکنید .

این تبادل انرژی باعث جریان یافتن حس زندگی در شما میشود شما از لحاظ روحی انسان محکمی خواهید شد و در نتیجه قدرت درون شما افزایش پیدا میکند .

  • قدرت درون باعث آرامش روحی شما میشود

وقتی از درون آشفته باشید نمیتوانید کنترل امور و زندگی را در دستان خود بگیرید استرس باعث افزایش جریان خون و غلظت آن میشود و در طولانی مدت این اتفاق منجر به مبتلا شدن به بیماری های قلبی میشود .

شما با افزایش قدرت درون خود میتوانید بحران های زندگی خود را مدیریت و کنترل کنید و در نتیجه به آرامش روحی روانی برسید .

افزایش قدرت درون مستلزم افزایش اعتماد به نفس است شما است شما با افزایش اعتماد به نفس خود میتوانید قدرت درون خود را افزایش دهید تا بتوانید به آرامش روحی برسید .

  • سعی کنید ورزش را در زندگی خود قرار دهید

شما با ورزش کردن میتوانید توانایی های ذهنی خود را بالا ببرید ورزش کردن به شما کمک می کند تا بتوانید روحیه ی قوی داشته باشید و راحت تر با مشکلات مبارزه کنید .

ورزش با افزایش اکسیژن رسانی به تمام بافت ها سبب افزایش جریان خون و حس شادابی در شما میشود در نتیجه مغز شما فعالیت بهتری خواهد داشت .

مغز مرکز تفکر شماست و تفکر شما زندگی شما را میسازد شما با تفکر مثبت خود میتوانید قدرت درون خود را افزایش دهید .

 

  • قدرت درون شما سرمایه ی شماست

سرمایه ی هر انسانی قدرت درون اوست که واسطه ی آن میتوانید به موفقیت برسید . قدرت درونی شما به منزله ی بازوان قدرتمندی برای شما می ماند که میتواند مشکلات را برای شما حمل کند پس سعی کنید آن را افزایش دهید .

شما با افزایش قدرت درون خود می توانید زندگی خود را تغییر دهید کافیست سعی کنید بیشتر بر روی نکات مثبت تمرکز کنید و روز به روز بر توانایی های خود بیفزایید .

  • دوستان سمی خود را رها کنید 

یک روش برای اینکه بتوانید قدرت درون خود را افزاش دهید رها کردن دوستان سمی است شاید همه ی ما نمونه هایی از این دوستان را کنار خود داریم کسانی که با پراکندن انرژی های منفی درون ما را سمی می کنند برای جلوگیری از این اتفاق از اینگونه انسانها فاصله بگیرید .

شاید بگویید بعضی از آنها بسیار به ما نزدیک هستند و ترک کردن آنها غیر ممکن است در این صورت ما به شما توصیه می کنیم قدری بیتفاوت باشید و توجهی به حرفهای ناراحت کننده ی آنها نداشته باشید .

اگر می توانید آن ها را تغییر دهید تلاش خود را مضاعف کنید اما اگر می بینید قابل تغییر نیستند آنها را به حال خود رها کنید و اجازه ندهید بر روی شما تاثیر بگذارند.

  • برای افزایش قدرت درون مراقب افکار خود باشید 

شما باید مدام از افکار خود مواظبت کنید اینکه اجازه ندهید افکار منفی و محدود کننده وارد ذهن شما شود و زندگی شما را دچار مختل کند .برای افزایش قدرت درون خود مراقبه انجام دهید تمرینات یوگا و مدتیشن به مراقبت از ذهن شما و درون شما کمک می کند.

اگر در طول روز با هجوم افکار منفی مواجه شدید سعی کنید با تکرار جملات انگیزشی افکار منفی را از خود دور کنید .تنفس عمیق را جدی بگیرید و بر روی تمام اعضای بدن خود تمرکز کنید .

اگر مدام مشغولیت های فکری سراغ شما می آید سعی کنید آنها را از ذهن خود دور کنید لیستی از افکار ناراحت کننده ی خود تهیه کنید و سپس برای همیشه آنها را رها کنید .

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

برای دیدن مطالب مرتبط بیشتر اینجا کلیک کنید

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.