موفقیت مالی

راههای رسیدن به موفقیت مالی چیست ؟ | موفقیت مالی

بدون ديدگاه

برای موفقیت های مالی تعریف های زیادی وجود دارید ولی مطرح ترین تعریف این است که شما بتوانید از لحاظ موقعیت مالی به جایگاهی برسید که بتوانید بدون نیاز به دیگران زندگی خود را اداره کنید .

بیشتر مردم موفقیت مالی را در داشتن خانه ی مجلل ماشین و یا ثروت آنچنانی می دانند و برخی نیز تنها برآمدن از پس زندگی روزمره را موفقیت مالی می دانند .

موفقیت مالی جایگاه مشخصی نیست بلکه برای هر کس می تواند مفهوم جداگانه ای داشته باشد این شما هستید که موفقیت مالی را برای خود مشخص می کنید

  • کاهش هزینه ها یک راه رسیدن به موفقیت مالی

برای اینکه بتوانید به  موفقیت مالی برسید باید ابتدا زندگی خود را سرو سامان بدهید این به معنی است که شما باید هزینه های خود را بررسی کنید و سپس آنها را کاهش دهید .

هزینه های غیر ضروری را از زندگی خود حذف کنید در این صورت شما یاد می گیرید که پول خود را مدیریت کنید .

پس از اینکه هزینه های خود را کاهش دادید سپس می توانید به مسیر  خود بیندیشید و راهکارهایی را بیابید که شما زودتر به این مهم می رساند .

  • بدهی های خود را تسویه کنید

لیستی از بدهی های خود تهیه کنید و برای تسویه ی آنها اقدام کنید .این اهمیت دارد که شما سر موعد معین بدهی های خود را پرداخت کنید .پس از پرداخت کردن بدهی خود می توانید با ذهنی بازتر به موفقیت بیندیشید .

  • توانایی های خود را افزایش دهید

اگر می خواهید به ثروت برسید باید توانایی ها و مهارت های خود را افزایش دهید تا بتوانید از آنها در جهت ثروتمند شدن استفاده کنید .به کار یا فعالیتی بپردازید که به افزایش درآمد شما کمک می کند .

اگر در جایی مشغول به کار هستید به ارتقای شغلی خود فکر کنید و سپس سعی کنید درآمد خود را افزایش دهید .می توانید برای افزایش مهارت های خود به کلاس بروید و آموزش ببنید .

فراگیری مهارت های جدید به شما کمک می کند تا زودتر به موفقیت مالی برسید .

 

  • درصدی از درآمد خود را پس انداز کنید

یک راه رسیدن به موفقیت مالی پس انداز کردن است درصدی از درآمد خود را پس انداز کنید و به هیچ طریقی آن را خرج نکنید و اجازه ندهید وسوسه شوید .

در این صورت به جذب ثروت و موفقیت خود بیندیشید و تلاش کنید روز به روز بر پس انداز خود بیفزایید .

  • سرمایه گذاری را جدی بگیرید

شما می توانید با خرید سهام  وارد بازار سرمایه شوید.د راین صورت می توانید زندگی خود را به سمت پیشرفت و موفقیت پیش ببرید .هر ماه مقداری از درآمد خود را به خرید سهام اختصاص دهید .

از ضرر کردن نترسید و تنها به موفقیت مالی خود بیندییشید .

 

موفقیت مالی

  • مراقب سلامتی خود باشید

این را بدانید که ذهن سالم در بدن سالم است و شما بدون داشتن جسمی سالم نمی توانید درست فکر کنید و در نتیجه نمی توانید به اهداف بزرگ خود برسید .

بیماری جسمی روح شما را نیز درگیر می کند و سبب می شود نتوانید فعالیت های خود را درست انجام دهید و در نتیجه موفقیت مالی خود را به تعویق می اندازید .

سعی کنید رژیم غذایی سالمی برای خود تهیه کنید به طوری که سبزیجات را در برنامه ی خود حتما قرار دهید در این صورت شما به سلامتی و شادابی جسم خود کمک می کنید .

  • از شکست نترسید 

این را بدانید که موفق ترین افراد جهان شکست ار تجربه کرده اند و سپس توانسته اند به موفقیت های بزرگ برسند .

استیو جابز در سال ۱۹۸۰ با ایده پردازی اشتباه خود در شکرت صنایع دفاع و نفت میلیون ها دلار از سرمایه ی شخصی خود را از دست داد اما نا امید نشد و دوباره بلند شد و به راه اندازی اپل دست زد اما مجدد شکست خورد و از اپل نیز اخراج شد .

اما این اتفاق نیز او را متوقف نکرد با اینکه او مدت چند ماه بی خانمان بود اما دوباره مسیر خود را ادامه داد و اپل را موقعیت رویایی امروز خود رساند .

او می توانست ناامید شود و یا حتی دست به خود کشی بزند اما چه چیزی باعث شد که او به موفقیت مالی برسد ؟قطعا توانایی او در پذیرش شکست سبب شد که به موفقیت مالی برسد .

موفق ترین افراد جهان برای رسیدن به موفقیت مالی شکست را وسیله ای برای رسیدن به موفقیت تلقی کردند و با همین تفکر به رویاهای بزرگ خود رسیدند .

  • محدودیت ها را از ذهن خود خارج کنید 

برای رسیدن به موفقیت مالی محدودیت ها را از ذهن خود خارج کنید و به خودتان اجازه دهید فراتر از باورتان بیندیشید .محدودیت ها را از ذهن خود خارج کنید ،بزرگ بیندیشید .

این بزرگ اندیشیدن به این معنی است که شما باید به اهداف بزرگ روی بیاورید و به کارهای بزرگ دست بزنید اصلا نترسید و خود را محدود نکنید بلکه با اراده ی تمام به مسیر خود ادامه دهید .

 

برای دیدن مطالب مرتبط بیشتر اینجا کلیک کنید

  تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

 

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.