پروژه های هوش تجاری

چرا پروژه های هوش تجاری از اهمیت زیادی برخودار است ؟

بدون ديدگاه

 چرا پروژه های هوش تجاری از اهمیت زیادی برخوردار  است ؟ وجود داده های زیاد سبب شده است که مدیران و صاحبان کسب وکار نیاز به هوش تجاری را احساس کنند .

بسیاری از کسب و کارها از مزایای هوش تجاری آگاه نیستند و روش سخت و ناکارآمد را برای اجرای برنامه های خود استفاده می کنند در این مقاله به بررسی اهمیت هوش تجاری در کسب و کار می پردازیم .

 

  •  پروژه های هوش تجاری و انبوه داده ها

پروژه های هوش تجاری سبب می شوند تا مدیران بتوانند به اهمیت داده ها پی ببرند .بسیاری از مدیران و تصمیم گیرندگان از اهمیت دادها بی خبر هستند .انبوه داده ها مانند معدن طلا می ماند از میان داده های قدیمی میتوان به اطلاعات باارزشی دست پیدا کرد .

با کمک پروژه های هوش تجاری می توان به ارزش واقعی داده های موجود پی برد زیرا اطلاعاتی در آنها نهفته است که سبب میشود به رمز و رازهای موفقیت و شکست در گذشته پی برد .

از طریق داده های قدیمی می توان به تجزیه و تحلیل کل سازمان پرداخت در این صورت مدیران می توانند آسیب های احتمالی را مورد بررسی قرار دهند .

 

  • مشاغلی که از هوش تجاری استفاده می کنند از موفقیت بیشتری برخوردارند .

وجود پروژه های هوش تجاری سبب می شود تا کسانی که در کسب و کار خود از هوش تجاری استفاده می کنند همیشه با موفقیت بیشتری مواجه شوند و همین دلیل باعث ایجاد حس رقابت میان کارمندان و در نتیجه استقبال بیشتر از پروژه های هوش تجاری شود .

تعداد داده های زیاد مدیران را ترغیب می کند تا از ابزارهای هوش تجاری استفاده کنند .هوش تجاری مجموعه ای از فناوری ها و ابزارهاست که سبب می شود مدیران و تصمیم گیرندگان مشکلات کسب و کار خود را به راحتی حل کنند .

مشاغلی که از ابزارهای هوش تجاری استفاده می کنند از موفقیت بیشتری برخوردار هستند دلیل این اتفاق این است که با استفاده از ابزارهای هوش تجاری داده هایی که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند از میان حجم داده ها استخراج می شوند .

با استخراج این اطلاعات با ارزش و در نتیجه استفاده ی مدیران ئ تصمیم گیرندگان از ان روند تصمیم گیری بهبود می یابد .

 

  • با هوش تجاری رقابت افزایش می آید

استفاده از ابزارهای هوش تجاری  و همچنین پروژه های هوش تجاری سبب می شود رقابت سالم پدیدار شود ،زمانی که با استفاده از ابزارهای هوش تجاری به داده های با ارزش دسترسی پیدا می کنیم می توانیم تصمیم گیری های بهتری را اتخاذ کنیم .

هوش تجاری کمک می کند تا عملکرد سازمان بهبود یابد و زمینه ی رقابت ایجاد شود .با بهبود عملکرد سازمان قطعا تولیدات و خدمات بهتری ارائه خواهد شد و این مهم اتفاقی است برای رقابت سالم .

  • خطاهای احتمالی شناسایی میشوند

در پروژه های هوش تجاری اهمیت به خطاهای گذشته سبب میشود تا از بروز اشتباهات در آینده جلوگیری شود .

یک شرکت خدماتی را در نظر بگیرید اگر حجم داده ها بسیار زیاد باشد قطعا آن شرکت نمی تواند به اشتباهات گذشته ی خود پی ببرد و در صدد ارتقای شرکت اقدام کند .

وجود ابزارهای هوش تجاری سبب می شود تا مدیران و تصمیم گیرندگان بتوانند خطاهای احتمالی را شناسایی کنند این شناسایی از طریق بررسی داده های قبلی و اشتباهات گذشته صورت می گیرد .

زمانی که مدیران و تصمیم گیرندگان بر داده های بزرگ خود تسلط دارند می توانند ارزش داده های موجود را از طریق ابزارهای هوش تجاری مورد بررسی قرار دهند و اطلاعات مفیدی را استخراج کنند  .

استفاده از داده های موجود سبب میشوداز ارتکاب  اشتباه به قدر قابل توجهی جلوگیری شود و به نفع منافع شرکت روند تجارت بهبود یابد .

پروژه های هوش تجاری

  • پیچیدگی داده ها دلیلی برای استفاده از پروژه های هوش تجاری

بسیاری از کمپانی ها برای بررسی مشکلات و تعیین گزارش از برنامه ی اکسل استفاده می کنند گرچه این برنامه دارای مزیت های زیادی است اما زمانی که مدیران با سیل زیاد داده ها مواجه هستند دچار سردرگمی خواهند شد .

برنامه ی اکسل داری ظرفیت معینی است و زمانی که مقدار داده ها از حد نرمال خود تجاوز کند در نتیجه پیچیدگی به وجود می آید . با کمک پروژه های هوش تجاری می توان این مشکل را برطرف کرد .

بسیاری از مدیران تئصور می کنند اگر هر روز به پاکسازی داده ها بپردازند این مشکل رفع خواهد اما واقعیت این است مدیران با کمبود زمان و بودجه مواجه هستند و نمی توانند انبوه داده ها را پاکسازی و بروزرسانی کنند در نتیجه به پیچیدگی آنها اضافه خواهد شد .

برای رفع این مشکلات استفاده از ابزارهای BI  می تواند مشکلات موجود را قابل حل کند .ابزارهای BI سبب میشود تا شما بتوانید داده های موجود را یکجا گردآوری کنید و سپس به تحلیل منسجم آنها بپردازید .

 

  • پروژه های هوش تجاری راهی برای بهبود آینده ی کسب و کار

با کمک پروژه های هوش تجاری می توانید آینده ی کسب و کار خود را بهبود ببخشید از این طریق که مدیران می توانند با استفاده از ابزارهای هوش تجاری به سوددهی بیشتری دست پیدا کنند .

از طریق پروژه های هوش تجاری می توان روند آینده را پیش بینی کرد و به موفقیت های بزرگ تجاری دست پیدا کرد .

 

تهیه شده توسط گروه آموزشی و انگیزشی سلام رویا

برای دیدن مطالب مرتبط بیشتر اینجا کلیک کنید

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.